Dijital Dünyanın Çözümlerini Sunuyoruz

 “arama dostu

Birçok basit SEO görevi vardır ve bazıları daha karmaşıktır. Arama botlarının taranması, indekslenmesi ve sonuç olarak wep sitenizde  sıralamaya başlaması gerekir. Tüm temellerimizi karşılamak için, teknik unsurları, sayfa temelleri ve sayfa dışı sinyalleri kapsayan 100’den fazla noktadan oluşan bir kontrol listesi gerçekleştiriyoruz. SEO denetimi tmamlandıktan sonra, bulgularımızı ve eyleme geçirilebilir stratejik önerileri rapor ederiz. Bu da web sitenizi yeni kullanıcılar edinmeye ve dönüştürmeye odaklanmış 24 saat çalışan bir makineye dönüştürür.

Arama Optimizasyonu

Web sitenizin arama performansına katkıda bulunan tüm fırsatları ve eksiklikleri tanımlamak için 100 + bir SEO kontrol listesi hazırlıyoruz. İster web sitenizdeki tıklama oranlarını artırmak, isterse spam içerikli linkler için sayfalarınızı denetlemek için benzersiz meta açıklamalar yazıyor olsun, ayrıntılı arama optimizasyon sürecimiz, bir arama motoru sorgusu gönderdiğiniz anda olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Sayfa İçi Optimizasyonu

Yeni keşfedilen anahtar kelime kümelerini kullanarak, arama motorlarının web sayfalarınızın konusunu anlamasına yardımcı olan belirli sayfa içi öğeleri ve meta verileri optimize ederiz. Bu, benzersiz alt, başlık ve açıklama etiketlerinin yanı sıra şema işaretlemesinin eklenmesini içerebilir. Ayrıca içeriğinizi stratejik dahili bağlantı ve anahtar kelime yerleşimi ile optimize ederiz.

Anahtar Kelime Bulma

Anahtar kelime araştırma sürecimize, keşif toplantımızdan, rakip web sitelerimizden ve anahtar kelime araçlarından elde edilen sektörünüzdeki en iyi anahtar kelimeleri belirleyerek başlarız. Ardından, arama sonucu sayfalarında içerik sıralamasının türlerini tanımlamak için seçilen anahtar kelimeleri kullanarak rekabet manzarasını araştırırız.

Web Sitesi Analizi

Satış huninizin başarısını ölçmek için web sitenizde gelişmiş dönüşüm izleme ayarları yapacağız. Yeni fırsatları belirlemek ve beklentilerinizi karşıladığımızdan emin olmak için, haftalık, aylık ve üç aylık bazda hedefleri ve metrikleri analiz ederiz.

SEO Nedir?

SEO, “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Dijital pazarlama alanında en önemli alanlardan biri olan SEO, Türkiye’de de “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak da biliniyor. Sıralama kriterlerini etkin biçimde öğrenerek bunlara göre gerekli optimizasyonların yapılmasını sağlayan sürecin tamamına SEO denilmektedir.

 

Backlink Nedir?

Backlink, Google tarafından güvenli olan bir web sitesinin, sizin yazılarınızı sizin linkinizle paylaşmasıdır. Bu durumda Google bağlantılı olarak sizin web sitenize de güven duyacaktır. Fakat doğal olmayan ve kalitesiz backlinkler çalışmalarınıza zarar verebilir. Bu yüzden site dışı optimizasyonda doğal ve güncel içerikler tercih edilmelidir.

SEO Nasıl Yapılıyor?

SEO baştan sona bir takım işi. SEO ajanslarının danışmanları ile hiçbir takım desteği olmaksızın üst bir noktaya gelebilmesi maalesef mümkün değil.Başta içerik üretimi, teknik düzenlemelerde IT desteği ya da ürün ekibiyle kullanıcı tanıma seanslarında elde edilen yeni fikirleri SEO’nun yapılış sürecine dahil ediyoruz.

İçerik Pazarlama

Kalitesiz içerikler markanızın olumsuz bir imaja sahip olmasına dahi sebebiyet verebilir. Kaliteli içerikler ise bir o kadar markanıza kalite ve değer katar. Bu nedenle gelişigüzel hazırlanan metinler kullanmak yerine kaliteli ve özellikle de SEO uyumlu metinler kullanmalısınız. Ayrıca Google tarafından sitenizin indexlenebilmesi için iceriklerin sadece kaliteli olması yeterli değil. Aynı zamanda süreklilik de önem taşıyor. Sitenize düzenli olarak içerik yüklemeniz arama motorlarında daha üstlerde yer almanız için zorunludur.

Location

Kağıthane/ İstanbuk

0 (552) 314 0 818

info@mafbilisim.com